Hlavní stránka
Zájezdy
Jordánsko

Velký okruh JordánskemJORDÁNSKO - velký okruh s českým průvodcem

hlavní město Ammán, biblické město Madaba, koupání v Mrtvém moři, nocleh v poušti Wadi Araba, 3 dny ve skalním městě Petra, rudá poušť Wadi Rumm, křižácký hrad Kerak, řecko-římské starověké město Jerash

Cena zahrnuje: leteckou dopravu Praha - Ammán - Praha (s nízkonákladovou společností), v ceně letenky je rezervace sedadla, odbavené zavazadlo do 20 kg a dvě malá zavazadla na palubu, 1 x ubytování ve dvoulůžkových pokojích penzionu v Madabě, 1 x nocleh v pouštním kempu (vlastní spací pytel), 3 x ubytování v rodinném pensionu v Malé Petře, 2 x ubytování v pensionu v centru Ammánu, 7 x snídaně, 4 x oběd a 4 x večeři, transfery klimatizovanými minibusy, služby místní česky mluvicí průvodkyně, pojištění CK ve smyslu zák. 159/99 Sb.Cena nezahrnuje: Jordanpass - v ceně Jordanpass je vstupní vízum do Jordánska a vstupy do řady památek včetně skalního města Petra + 2.800,- Kč/os. - nutno objednat přímo se zájezdem, další vstupy nezahrnuté v Jordanpass (Mrtvé moře, bazilika sv. Jiří v Madabě, mešita v Ammánu - celkem cca 35,- JOD (cca 50 USD) - platí se hotově na místě průvodkyni), komplexní cestovní pojištění 990,- Kč/os./pobyt včetně pojištění storna zájezdu, spropitné

Program zájezdu

1. den: odlet z Prahy do Ammánu přímým letem (nízkonákladovou společnosti, v ceně letenky je rezervace sedadla i odbavené zavazadlo 20 kg a 2 malá palubní zavazadla). Po příletu nás přivítá naše česky mluvící průvodkyně a vydáme se na krátkou cestu do Madaby, kde se ubytujeme a povečeříme.
2. den: po dobré snídani si prohlédneme baziliku sv. Jiří v Madabě, která je světoznámá nádhernou mozaikou zobrazující mapu starověkého světa. Poté se přesuneme k nedalekému Mrtvému moři. Ještě před koupáním si dáme tradiční rychlý oběd - shawermu tak jako většina Jordánců. Odpoledne si budeme užívat fantastického koupání v nejslanějším moři světa a na vlastní kůži si vyzkoušíme jak tato voda nádherně nadnáší. Před západem slunce se přesuneme do pouště Wadi Araba, kde nás čeká večeře a nocleh pod hvězdami v pouštním kempu (ve vlastním spacím pytli - dodáme matrace a deky).
3. den: po snídani, kterou zakončíme romantický pobyt v poušti se přesuneme do tzv. Malé Petry, která je považována za předměstí skalního města Petra, kde se ubytujeme v příjemném rodinném penzionu, osvěžíme, poobědváme a pojedeme na první procházku skalního města Petra. K večeru se vrátíme do Malé Petry do našeho penzionu ke společné večeři.
4. den: po snídani se dnes budeme věnovat celý den Petře. Zadní cestou vystoupáme k nejvýše položenému chrámu Ad Dér (Klášter), stezkou mezi skalami pak sejdeme dolů do centra Petry až k Pokladnici. Zde si dáme dostatek času na individuální poznání, procházku nebo jen odpočinek u výborné arabské kávy s pohledem na světoznámou pokladnici. Oběd zajistíme formou pikniku a večer nás bude čekat v našem penzionu dobrá večeře.
5. den: po snídani se vydáme na jih Jordánska do rudé pouště Wadi Rumm, celodenní výlet džípem s obědovým piknikem v poušti, úchvatné skalní útvary a scenérie... Večer se zpět vrátíme do Malé Petry na večeři a nocleh.
6. den: dobře nasnídaní se rozloučíme s Petrou a naše putování nás zavede přes krajinu posetou vinicemi ke křižáckému hradu v Karaku. Navečer dorazíme do hlavního města Ammánu, kde nás bude čekat první část prohlídky historického města s citadelou, románským divadlem a rušnými starobylými uličkami. Večer se ubytujeme v hotelu.
7. den: po snídani pojedeme do snad nejkrásnějšího archelologického areálu na světě - do města Jerash. Odpoledne nás bude čekat návrat do Ammánu, kde můžeme navštívit tradiční lázně. Samozřejmě si dopřejeme také čas na nákupy. Nocleh opět v Ammánu
8. den: po snídani poslední procházka za poklady historických uliček a nákupy v Ammánu, rozlučkový oběd s průvodkyní a transfer na letiště k přímému letu do Prahy.

06.10. - 13.10.20 úterý - úterý
polopenze letecky (Praha)
35 990 Kč
cena za 8 dní (7 nocí)
(TourOperátor: BON TON, s.r.o.)